
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 55 V/µs |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 12 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 82
Distributors
pcbx
Unit Price$3.96067
Ext.Price$3.96067
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.96067 | $3.96067 |
| 10 | $3.04211 | $30.42110 |
| 25 | $2.85224 | $71.30600 |
| 50 | $2.67422 | $133.71100 |
| 100 | $2.56028 | $256.02800 |
| 300 | $2.46200 | $738.60000 |
| 500 | $2.36750 | $1183.75000 |
| 1000 | $2.30782 | $2307.82000 |
